Home  /  Over Zottegem en haar bestuur  /  Publicaties  /  Nieuws  /  Dag van de Academies 2025

14 feb 2025

Dag van de Academies 2025


Op zaterdag 22 februari is het Dag van de Academies! De Stedelijke Academie Muziek Woord Dans (SAMWD) en de Stedelijke Academie Beeldende Kunst (SABK) openen die dag de deuren. Bezoekers zullen in een speelse bui zijn door het thema van dit jaar, ‘Play. Alle informatie via zottegem.be/dagvandeacademies.

Tijdens Dag van de Academies worden bezoekers ondergedompeld in de creatieve wereld van onze twee academiessteekt. Dit jaar vestigden we opnieuw een inschrijvingsrecord op beide scholen, met meer dan 2000 leerlingen! We kunnen dus stellen dat kunsteducatie in onze stad in volle bloei is. Dit jaar staat alles in het teken van het thema ‘play’. De kans bij uitstek dus om jouw creativiteit te ontdekken en een speelse ontdekkingstocht te starten!

Creatief ontdekken in SABK

Wie benieuwd is naar beeldhouwen, keramiek, tekenkunst en meer, houdt op zaterdag best halt aan het SABK. Zowel kinderen als volwassenen worden er ondergedompeld in de verschillende kunstvormen, dankzij workshops en open ateliers. Een enthousiast team leerkrachten en leerlingen staan geïnteresseerden graag te woord tijdens de opendeurdag. De academie is geopend van 13.30 tot 18 uur.


De 1000 Kluize Zalen

SAMWD presenteert op vrijdag 21 en zaterdag 22 februari de voorstelling '1000 Kluize Zalen' in GC De Kluize in Oosterzele. Een uniek project waarbij muziek, dans en theater samenkomen. Het spektakel biedt een mix van instrumentale uitvoeringen, dans en acteerwerk, met een humoristische en muzikale blik op het leven. De voorstelling start op vrijdag om 19.30 uur en op zaterdag om 14.30 uur. Tickets zijn online te koop, volwassenen betalen 12 euro, -18-jarigen 7 euro en leerlingen van de academie zijn gratis.

Alle informatie via zottegem.be/dagvandeacademies