Home  /  Over Zottegem en haar bestuur  /  Publicaties  /  Nieuws  /  Boekstartdag voor de kleinste Zottegemnaren op 17 mei

15 mei 2025

Boekstartdag voor de kleinste Zottegemnaren op 17 mei


Op zaterdag 17 mei vindt Boekstartdag plaats in de Zottegemse bibliotheek. Ouders met kinderen van 0 tot 4 jaar zijn van 10 tot 12 uur welkom voor een gevarieerd programma om het leesplezier bij de allerkleinsten te stimuleren.

Sinds 2023 is Zottegem een Boekstartgemeente. Dat is een initiatief van Iedereen Leest om jonge gezinnen aan te moedigen om vanaf de geboorte bezig te zijn met taal. In dat kader organiseert de bibliotheek komende zaterdag boekstartdag.

Door kinderen al vroeg in contact te brengen met boeken en hun taalontwikkeling te stimuleren, verminderen we de kans op leerachterstand. Daarom is de boekstartdag zo’n fijn initiatief. Tussen 10 en 12 uur zijn de jongste lenertjes welkom voor interactieve voorleesmomenten met sensorisch spel en krijgen ouders tips om voor te lezen aan jonge kinderen. Daarnaast is er ook een wieltjesparcours met extra lieve uitdagingen. Ik nodig dus alle jonge ouders uit om zaterdag een kijkje te komen nemen en de leeskriebel al vroeg aan te wakkeren. Een extra tip: de bib heeft ook een heel leuk aanbod aan knisper-, bad- en stoffen boekjes om uit te lenen. Zo zorg je ervoor dat jouw kind van het prille begin al in contact komt met boeken.

Samenwerking met Kind en Gezin

In boekstartgemeente Zottegem hebben Kind en Gezin en de Bibliotheek anderhalf jaar geleden de handen in elkaar geslagen. Tijdens het 6-maanden consult bij Kind en Gezin krijgen ouders een eerste boekenpakket voor hun baby. Als een kindje 15 maanden wordt, krijgen ze een bon waarmee ze zelf in de bib een tweede boekenpakket kunnen ophalen. De vrijwilliger van het Kind en Gezin informeert ouders ook over Boekstart, over het aanbod in de bibliotheek en geeft hen tips over hoe ze de taalontwikkeling van hun kind kunnen stimuleren. Daarnaast is er ook een kleine proeverscollectie van de bib beschikbaar bij Kind en Gezin.

Praktisch

Boekstartdag vindt plaats op zaterdag 17 mei, van 10 tot 12 uur in de bibliotheek.
Deelnemen is gratis, inschrijven is niet nodig.