Financiële ondersteuning sportverenigingen
|
|
 |
|
Clubs die willen genieten van subsidies dienen jaarlijks een erkenningsdossier in te dienen. Enkel door de gemeente erkende sportverenigingen komen immers in aanmerking voor subsidiëring. Dit dossier moet voor 16 september aan de sportdienst worden bezorgd. In de loop van de maand oktober zal de bekendmaking van de erkenning plaatsvinden. Sportverenigingen die erkend worden, kunnen vervolgens een aanvraag tot subsidies in dienen. Het subsidiedossier dient voor 18 november te worden ingediend. De uitbetaling van de subsidies gebeurt tenslotte in de loop van de maand december. De benodigde documenten kunnen digitaal aangevraagd worden via de sportdienst.
Voor inlichtingen en vragen kan u zich steeds wenden tot de sportdienst. |
 |
Impulssubsidies
|
|
 |
|
De Vlaamse Regering keurde op 18 juli 2008 het ontwerp van het uitvoeringsbesluit omtrent de impulssubsidies goed.
Voor de periode 2009-2013 koos de Vlaamse Regering als beleidsprioriteit ‘de kwaliteit van de jeugdsportbegeleider verhogen in de sportverenigingen, aangesloten bij een erkende Vlaamse sportfederatie’. De beleidsdoelstelling die de Vlaamse Regering met de impulssubsidie beoogt, is het verkrijgen van meer en hoger sportgekwalificeerde jeugdsportbegeleiders en jeugdsportcoördinatoren, actief in meer erkende sportverenigingen.
Het hoofdstuk over de impulssubsidies en het bijhorend subsidiereglement werd goedgekeurd door Vlaams minister Bert Anciaux.
Dit betekent dat de stad Zottegem voor de periode 2009-2013 kan rekenen op een extra subsidie van 0,8 € per inwoner.
De meerderheid van deze subsidies is bestemd voor de Zottegemse sportverenigingen.
Het volledige hoofdstuk over de impulssubsidies (strategische en operationele doelstellingen) + het subsidiereglement en het impulsdossier kan u downloaden onder documenten.
|
 |